SKLEP Cdefotowoltaika
Eko Centrum Doradztwa Energetycznego

Procedura inwestycyjna

krok1 krok2 krok3
2
Wybór technologii

Procedura inwestycyjna

krok1 krok2 krok3
2
Wybór technologii

Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt typów ogniw fotowoltaicznych oraz inwerterów, które można zestawić w kilkaset różnych konfiguracji. Jednakże pozornie niewielkie różnice w kilkuletniej perspektywie mogą mieć ogromny wpływ na rentowność inwestycji.

Mając na uwadze fakt, iż perspektywa inwestycji wynosi 15 - 20 lat, początkowe oszczędności mogą mieć charakter pozorny, który odbije się negatywnie na rentowności inwestycji w dłuższym okresie czasu. Dlatego jako CDE Fotowoltaika polecamy w inwestycjach sprzęt wysokiej jakości:

  • Moduły Fotowoltaiczne marki SHARP – jednego z większych producentów modułów fotowoltaicznych. Wysoką jakość potwierdza szereg certyfikatów przyznanych tym modułom oraz gwarancje, które oferuje producent. Oprócz wysokiej sprawności, która cechuje urządzenia, mamy również gwarancję dodatniej tolerancji mocy.
  • Inwertery marki „SMA” – serce całej instalacji odpowiadające za konwersję prądu stałego (produkowanego w modułach), na zmienny (oddawany do sieci energetycznej). SMA to największy i najbardziej uznany na świecie producenta inwerterów, sprawność ich produktów jest nawet o 5 % większa niż inwerterów produkowanych przez firmy konkurencyjne, a możliwość uzyskania nawet 25 letniej gwarancji świadczy o wysokiej niezawodności komponentów.

Wybrane rozwiązania techniczne wpływają również na możliwość przyłączenia do sieci elektroenergetycznej. Przedsiębiorstwo zajmujące się dystrybucją energii elektrycznej ma prawny obowiązek przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci, co oczywiście nie oznacza, iż obowiązek ten jest bezproblemowo realizowany. Z doświadczenia można stwierdzić, iż zastosowanie inwerterów i modułów fotowoltaicznych uznanych, działających od lat na rynku fotowoltaicznym, producentów zdecydowanie przyśpiesza i ułatwia całą procedurą przyłączeniową.