SKLEP Cdefotowoltaika
Eko Centrum Doradztwa Energetycznego

Oferta

Instalacje fotowoltaiczne przetwarzają energię pochodzącą z promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Powstałą energia może zostać wykorzystana do zasilania urządzeń elektrycznych w domu, firmie lub zakładzie produkcyjnym, a niewykorzystywane wytworzone nadwyżki odsprzedawane są do sieci elektroenergetycznej, co jest idealnym rozwiązaniem dla podmiotów zainteresowanych obniżeniem, czy nawet wyeliminowaniem rachunków za energię elektryczną.

Możliwa jest również budowa komercyjnej instalacji nastawionej wyłącznie na produkcję energii do sieci – aczkolwiek jest to rozwiązanie dla inwestorów zainteresowanych w stabilnych zyskach które może generować inwestycja we własną instalację fotowoltaiczną.

CDE Fotowoltaika zajmuje się kompleksowym wykonawstwem (pozyskanie finansowania – przygotowanie dokumentacji – montaż – oddanie do użytku) instalacji zarówno dla odbiorców indywidualnych jak i przedsiębiorców. Na rynku dostępne są instalacje dachowe, gruntowe, podłączone do sieci (on-grid) i autonomiczne (off-grid), mocowane na stałe albo na konstrukcjach nadążnych. Naszym celem nie jest jednakże proponowanie jednego rozwiązania – chcemy oferować instalacje które są przede wszystkim opłacalne.

Zatem przygotowując nasze oferty staramy się odpowiedzieć na trzy podstawowe pytania:

Dzięki ustawie o odnawialnych źródłach energii osoby fizyczne inwestujące w instalacje fotowoltaicznej na własnych domach mogą liczyć zarówno na oszczędności płynące z obniżonych rachunków za prąd, jak i zyski wynikające z możliwości odsprzedaży wytworzonych nadwyżek po preferencyjnej stawce 0,75 zł/kWh dla instalacji o mocy do 3 kW i 0,65 zł/kWh dla instalacji o mocy do 10 kW. To bardzo dużo biorąc pod uwagę, że koszty energii elektrycznej dla gospodarstwa domowego to około 0,6 zł/kWh.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Aktualnie oferta dla przedsiębiorców chcących wybudować własną elektrownię słoneczną jest bardzo korzystna ze względu na różnorodne dofinansowania oraz pożyczki udzielane przez instytucje państwowe. Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna pozwala na diametralne obniżenie rachunków za energię elektryczną (zarówno za energię czynną jak i opłatę dystrybucyjną, razem około 0,5 zł/kWh). Dodatkową korzyścią płynącą z elektrowni fotowoltaicznej są zielone certyfikaty, których cena jednostkowa oscyluje w granicach 120 zł/MWh. Poniższa grafika zawiera symulację korzyści jakie mogą płynąć z instalacji o mocy 40 kW dla obiektu usługowego.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Żywotność instalacji fotowoltaicznych szacowana jest na okres około 25 lat. Kluczowe jest zatem dobranie takich modułów oraz inwerterów, które będą zapewniały pracę instalacji przez cały ten okres. Szczególnie istotny jest pierwszy rok działania instalacji w którym moduły fotowoltaiczne mogą stracić 3 % wydajności. Jesteśmy pewni że oferowane przez nas rozwiązania oparte wyłącznie na polskich i europejskich komponentach są najwyższej jakości. Dlatego też każda nasza instalacja objęta jest roczną gwarancją wydajności. Jeżeli prognozowana ilość energii elektrycznej w przeciągu pierwszego roku funkcjonowania instalacji nie zostanie wytworzona – pokryjemy wynikłą różnicę.

W ciągu trzech lat działalności oddaliśmy do użytku wiele instalacji o różnej wielkości (od 2,5kW do 200kW), na które składają się zarówno instalacje montowane na domach jednorodzinnych, jak i budynkach przedsiębiorców. Pracują dla nas instalatorzy certyfikowani przez Urząd Dozoru Technicznego, a także uprawnieni projektanci. Dlatego oferujemy kompleksowe wykonawstwo:

  • Mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy od 2 kW – 10 kW -> dla gospodarstw domowych,
  • Małe instalacje fotowoltaiczne o mocy od 10 kW – 100 kW -> dla małych i średnich przedsiębiorstw,
  • Duże instalacje fotowoltaiczne o mocy pow. 100 kW. -> dla dużych przedsiębiorstw i inwestorów kapitałowych.
  • Ofertę instalacji o mocy dopasowanej do Twoich potrzeb,
  • Bezpłatną wizualizację lokalizacji inwestycji i rozmieszczenia modułów fotowoltaicznych razem z prognozą ilości wytworzonej energii oraz projekcją finansową projektu, wraz ze wskazaniem zewnętrznych źródeł finansowania (dotacji),
  • Instalację fotowoltaiczną opartą o najwyższej jakości komponenty polskich i europejskich producentów,
  • Roczną gwarancję wydajności - Jeżeli prognozowana ilości energii elektrycznej w przeciągu pierwszego roku funkcjonowania instalacji nie zostanie wytworzona – pokryjemy wynikłą różnicę.


1
Identyfikacja potrzeb
Ocena lokalizacji inwestycji oraz analiza zapotrzebowania budynku na energię elektryczną. Przedstawienie możliwych form finansowania, wycena inwestycji oraz propozycja ułożenia paneli fotowoltaicznych.
2
Wybór technologii
Na rynku dostępna jest szeroka gama komponentów dla instalacji fotowoltaicznych. Kluczem do optymalnej i bezawaryjnej pracy instalacji jest dobór najlepszego rozwiązania. Jako specjalista w branży PV bazujemy na komponentach czołowych światowych producentów.
3
Model finansowy
Fotowoltaika jest inwestycją przewidywalną, ale podstawą podjęcia ostatecznej decyzji powinien być zawsze szczegółowy model finansowy przedstawiający rentowność oraz okres zwrotu inwestycji.
4
Procedura administracyjna
Realizacja inwestycji, niezależnie od jej wielkości, wymaga kilkuetapowej procedury administracyjnej.